KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108260

nr 1610 8260

Birger Birger-Ericson

(1904-1994), Sverige

Oljemålning, Signerad, med dedikation av konstnären a tergo, ansikten. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 51x61 cm

Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 1 april 2024
kl 18:09:20

Birger Birger-Ericson

Läs mer om Birger Birger-Ericson